Bakan Fidan Jakarta’dan duyurdu: Dünyayı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Beşinci ASEAN-Türkiye Sektörel Diyalog Ortaklığı Üçlü Toplantısı’na katılmak üzere bulunduğu Endonezya’da temaslarına devam ediyor.

Bugün Türkiye-ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) Sektörel Diyalog Ortaklığı Üçlü Toplantısı’nda konuşan Bakan Fidan daha sonra Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile bir araya geldi.

Marsudi ile düzenlediği basın toplantısı sonrası Türkiye’nin Jakarta Büyükelçiliğini ziyaret eden Fidan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni kapsamında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“FETÖ’YE DÜNYAYI DAR ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bakan Fidan konuşmasına FETÖ’nün 7.yıl önce gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızı anarak başladı.

“Aralarında dava ve yol arkadaşlarımızın da bulunduğu yüzlerce vatandaşımız vatan yolunda can verdi” diyen Bakan Fidan “Bugün buradan ilan etmek istiyorum. Yeni dönemde de dostlarımızla etkin iş birliği tüm kurumlarımızla eş güdüm içinde dünyayı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA PAYLAŞTI

Bakan Fidan Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise ifadeleri kullandı;

“Yüce Milletimiz, 15 Temmuz’da uluslararası emperyalizmin vekil unsurları vasıtasıyla Türkiye’yi ele geçirme çabalarını Cumhurbaşkanımızın liderliğinde boşa çıkartmış ve Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını aralamıştır.

Korkusuzca meydanlara inerek FETÖ ihanet şebekesine geçit vermeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx