Blockchain Economy Istanbul Summit’ten öne çıkanlar

İstanbul’da düzenlenen Blockchain Economy Istanbul Summit başladı. Önemli isimlerin katıldığı zirvenin oturumlarından dikkat çeken açıklamalar canlı blogla Kriptokoin.com’da…

Blockchain ve kripto para sektörünün dikkat çeken zirvelerinden bir olan Blockchain Economy İstanbul Summit bugün ve yarın gerçekleşecek oturumlarla iki gün sürecek. Zirve boyunca kripto para ve blockchain dünyasının önemli isimleri konuşmalar gerçekleştirecek. Bu isimler arasında en çok öne çıkan isimler bugün bir oturumda konuşacak olan Eight Global Kurucusu ve CEO’su Michael van de Poppe ve yarın ise Fundstrat Global Advisors Kurucusu Wall Street Analisti Tom Lee ilk dikkat çekenler.

Saat: 10.45: OKX CEO’su Hong

Zirvenin açılış konuşmasını OKX CEO’su Hong yaptı. Hong, konuşmasında özellikle son yaşanan bankacılık kriziyle blockchain teknolojisi ve merkeziyetsizliğin ne kadar elzem hale geldiğinin bir kez daha görüldüğüne vurgu yaptı. İşte Hong’un açıklamalarında dikkat çeken başlıklar:

“Sistemin yeniden yazılmasına ihtiyacımız varken son iki ayda 5 banka düştü. En büyük bankalardan bir tanesiydi. Doğal olarak insanlar kızıyor ve sorular sormak istiyorlar. Param güvende mi, bankada mı tutmalıyım? Enflasyon riski de var… Dünyada bu konuda stresi çeken ülkeler var. Dünyanın pek çok başka yerinde de insanlar sıkıntı yaşıyor. Kontrol eksikliğinden dolayı gelecekleriyle ilgili belirsizlikler var. Kendi platformlarımıza sahip olabilir miyiz? Son 20 yılda teknolojinin gelişmesiyle teknoloji bireylere çok büyük bir güç veriyor. Sistemi tekrar yazma ihtiyacı var mı? Biz öyle düşünüyoruz. Biz sadece konuşmuyoruz, buna katkıda bulunmak için bir şeyler yapıyoruz. Her bir ufak adımın bizi ileriye ittiğini düşünüyorum.

Geleceğimiz hakkında pek çoğumuz kontrol istiyoruz. Paramızın güvende olmasını istiyoruz. Şimdi çevremize baktığımızda pek çok acı hissediyoruz. Ama çoğu zaman bu soruların sorulması değişim için gereklidir.”

OKX CEO’su Hong

Saat: 11.15

Eight Global Kurucusue ve CEO’su Michael van de Poppe

Eight Global’in MN Trading’e dönüşeceğini ve 1 Haziran’da Crypto 101 ile ilk lansmanı yapacaklarını açıkladı İşte öne çıkanlar:
Enflasyon var, dolar değer kaybediyor, bankalar dağılıyor. Portföyünüzü nasıl yöneteceksiniz? Pazarda çok fazla gürültü var. Aslında bu gürültüler her yıl olur. Örneğin doğal gaz fiyatları. Hükümet gaz kullanımına sınır koydu fakat gaz fiyatları geçen yıla göre daha ucuz. Her şey tekrarlıyor. Eğer kendinize şunu sorarsanız: Son 50 yıldır artan emlak fiyatları artmaya devam edecek mi? 50 yıl önce herkes bunu yapıyordu. İki yıldır herkes kriptoya atladı. Çünkü herkes bunu yapıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir