Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor: Masada hangi gündemler var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 7 Ağustos’ta toplanıyor. Toplantıda öncelikli başlıklar ekonomi ve dış politika olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın başkanlığında yarın Beştepe’de toplanacak.

Dış politika ve ekonomi gündeminin görüşüleceği toplantıda, Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve Rusya tarafından tek taraflı durdurulan tahıl koridoru anlaşması da öncelikli gündem başlıkları arasında yer alacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in kesinlik kazanmamış Türkiye ziyareti de toplantının gündeminde. Olası ziyaret öncesinde, tahıl sevkiyatının yeniden başlatılması için ne gibi adımlar atılabileceğine ilişkin değerlendirme yapılması da bekleniyor.

Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘in İstanbul’da 50’den fazla yabancı yatırımcıyla görüşmesi de kabinenin gündeminde. Son enflasyon rakamları çerçevesinde alınabilecek ek tedbirler de gündemde olacak 

Memur ve memur emeklileri toplu sözleşmeleri masada

1 Ağustos tarihinde memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı maaşları için başlayan toplu sözleşme görüşmeleri masaya yatırılacak.

Toplu sözleşme sürecinde 14 Ağustos’ta yapılacak ikinci randevu öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kabine üyelerini bilgilendirecek.

Kabinede, 6 önce meydana gelen 6 Şubat depremlerinin ardından gelinen sürece dair ilgili bakanlar sunum yapacak, deprem inşaası gündeme alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir