Kahverengi pirinci pişirmenin %100 kusursuz bir yöntemini keşfetmek isteyenlere:

Makarna Yöntemi Kahverengi Pirinç Pişirmenin En İyi Yoludur:

Eğer siz de benim gibi kahverengi pirinci ocakta hiç iyi pişiremediyseniz, makarna yöntemi çözümdür. Kahverengi pirinci makarna gibi pişirmek – büyük bir kaynar su tenceresinde – sadece daha kolay olmakla kalmaz (suyu veya kuru pirinci ölçmeye gerek yoktur), aynı zamanda her seferinde mükemmel yumuşaklıkta pirinçle sonuçlanır. Pirincin yapışkan, yumuşak bir karmaşaya dönüşme riskini ortadan kaldırır. Ve tencerenin dibinde kavrulan tahıllar konusunda endişelenmenize gerek yok. Bunun yerine, profesyonel bir mutfağın pirinç pişiricisinden çıkmış gibi tada sahip, kolayca ayrılan, mükemmel al dente taneler elde edersiniz . İşte bunu nasıl yapacağınız.

Kahverengi Pirinç Nasıl Haşlanır?

Birkaç litre suyla dolu büyük bir tencereyi tıpkı makarna yapıyormuş gibi kaynatın. Daha sonra istediğiniz pirinç miktarını ölçün. (Bir bardak kuru pirinç, yaklaşık üç bardak pişer.) Su kaynarken, pirinci ince delikli bir süzgeçte, soğuk akan suyun altında iyice durulayın. Su kaynayınca pirinçleri ekleyip karıştıralım. Daha sonra, taneler yumuşayıncaya kadar ama yine de biraz çiğnenebilir hale gelinceye kadar, yaklaşık 30 ila 35 dakika, kapağı açık olarak kaynatın. İsterseniz pişerken tencerenin orasını burasını karıştırabilirsiniz ama buna gerek yok.

Pirinç piştikten sonra aynı ince gözenekli süzgeçten geçirin ardından süzülmüş pirinci artık boş olan tencereye dökün. Tencerenin kapağını kapatın, ateşten alın ve pirincin 10 dakika buharda pişmesine izin verin.

Kapağı açtığınızda mükemmel pişmiş kahverengi pirinçle karşılaşacaksınız; sadece bir çatalla kabartın ve tuz ve karabiberle tatlandırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir