Dubai’de Oturum İzni Almışlardı: Dilan Polat Ülkeden Kaçacağı İddialarına İlk Kez Yanıt Verdi

Sosyal medyanın kasıp kavrulmasına neden olan Dilan Polat ve Engin Polat çifti hakkında ortaya atılan iddiaların sonu gelmek bilmiyor. Haklarında ”kara para aklama” ve ”vergi kaçırma” gibi suçlamaların bulunduğu Polat ailesinin ülkeyi terk edecekleri öne sürüldü. Dilan Polat katıldığı canlı yayında Dubai’ye taşınacakları iddialarına ilk kez yanıt verdi. 

Gelin Dilan Polat ne demiş beraber görelim ?

Uzunca bir süredir magazin gündemini meşgul eden Dilan ve Engin Polat ikilisi hakkında her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor.

Kariyerlerinde inanılmaz hızlı bir yükseliş gösterdikten sonra lüks içinde yaşamaya başlayan çiftin para kaynakları sorgulanmaya başlandı elbette. Şatafatlı hayatının her detayını takipçileriyle paylaşan Dilan Polat yüzlerce şubelerinin olduğunu hatta her bir şubenin önünde sıra olduğunu anlatmıştı.

Haklarında ‘kara para aklama’, ‘tetikçi tutup birilerini vurdurma’ ve ‘vergi kaçırma’ gibi korkunç iddialar aldı başını yürüdü gitti adeta.

Oldukça ciddi ithamlarla karşılaşan Polat çifti sosyal medya hesaplarından aralıksız paylaşım yaparak, denetlendiklerini, vergilerini verdiklerini dile getirdiler. Kontrolsüz bir işle uğraşmadıklarını defalarca dile getirseler de bir kesimi asla ikna edemediler.

Gazeteci Seher Yaşayacak, Twitter (X) hesabından Dilan Polat’a ait şirketlerle ilgili oldukça dikkat çekici bilgileri ortaya döktü.

Yaşayacak’ın verileri ve paylaşımları sonrası sinirden deliye dönen Dilan Polat açtı ağzını yumdu gözünü.

Dubai’den oturum izni alabilmek için orada şirket açtıklarını açıklayan Dilan Polat’ın bu sözleri elbette yeni tartışmaları beraberinde getirdi.

Kara para iddiaları ortaya atıldığı ilk günlerde, Polat ailesinin yaşanacak olası olumsuz bir durumda Dubai’ye kaçacakları iddiaları sosyal medyada gündem yaratmıştı.

Türkiye’nin birçok ilinde sayısız güzellik merkezi açan Dilan Polat ve ailesinin ülkeyi terk edeceği iddiaları yeniden alevlendi.

Dilan Polat, ‘Ben ülkemden niye kaçayım? Ben ülkemi seviyorum, ülkeme döviz sokmaktan da memnunum. Ülkemin de iyileri gibi kötü insanları da var. Benim neyim var da ben kaçayım? Dubai’de şirketim kuruluyor. Ben büyümeye devam ediyorum’ diyerek taşınma iddiasını yalanladı.

Dilan Polat bugün Tv8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programının canlı yayınına telefonla bağlanarak “Ben ülkemden niye kaçayım? Ben ülkemi seviyorum, ülkeme döviz sokmaktan da memnunum” ifadelerini kullandı.

”Ülkemin de iyileri gibi kötü insanları da var. Benim neyim var da ben kaçayım? Dubai’de şirketim kuruluyor. Ben büyümeye devam ediyorum” sözleriyle ülkeyi terk edeceği iddiasını yalandı.

‘Arkamda ne karanlık gücü olabilir? Kocamla ben devletimizin içinde yaşayan insanlarız. Devletine vergisini ödeyen ve ülkesinde kalan bir insanım ben. Normal vatandaş ve iş insanıyım. Benim bütün şirketlerim inceleniyor, kim devletten büyük? Benim arkamda kim olacak ya? Ben fabrikamda kozmetik ürünlerimi ve cihazlarımı da üretiyorum. Ben sadece güzellik merkezi sahibi değilim, ben dünyaya cihazlarımı da satıyorum. Ben günde 90 hikaye atıyorum 90 dakikamı görüyor insanlar gerisini bilen yok. Ben ne gösterirsem millet onu görür. Bu kadar paylaşmak hataydı bence. Ben her gün 750 bin TL harcıyorum demedim, bazı günler oluyor dedim.’

O anları da buradan izleyebilirsiniz

Sizin konu hakkındaki düşüncelerini de oldukça merak ediyoruz.

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir