Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında, sosyal medya platformları arasındaki rekabet iyiden iyiye kızıştı. Bu rekabetin ortasında dikkat çeken bir isim var: BlueSky. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan BlueSky, sessiz sedasız bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Özellikle Threads’in popülerliğinde yaşanan düşüşle birlikte BlueSky, kullanıcılar arasında giderek artan bir ilgi görmeye başladı. Davet sistemi üzerine kurulu olan platform, bu özelliğiyle özellikle merak uyandırıyor. Kullanıcılar, platforma ancak davet üzerine üye olabiliyorlar, bu da BlueSky’ın bir nevi “davetiyeli balo” konseptiyle dikkat çekmesine neden oluyor.

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Davet sistemine rağmen BlueSky, 2 milyon kullanıcı sayısını aştı ve Jack Dorsey’in liderliğindeki ekibin aldığı güncellemelerle kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle platformun davet sistemini değiştirmesi veya genişletmesi durumunda, BlueSky’ın kullanıcı sayısının daha da artması bekleniyor.

BlueSky’ın, Elon Musk’ın Twitter’a getireceği değişiklikler ve Twitter’ın mevcut durumu göz önüne alındığında, alternatif bir sosyal medya platformu olarak öne çıkabileceği düşünülüyor. Ancak bu süreçte güvenlik ve içerik politikaları gibi konularda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Jack Dorsey’in liderliğindeki BlueSky’ın, rekabetin hızla evrildiği sosyal medya dünyasında ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir